Image layer

צרו איתנו קשר

[ חזרה ]
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

אבוקדו

עץ האבוקדו הינו עץ סובטרופי, עץ ירוק עד בכל ימות השנה, אשר הגיע אלינו ממדינת מכסיקו וממרכז אמריקה ומונה 3 סוגי עץ: אבוקדו מקסיקני, אבוקדו גואטמלי, אבוקדו מערב הודי. שמו של האבוקדו בא מהשפה האצטקית, שבה קוראים לו- "ahuacatl". משמעות המילה היא "אשכים" כנראה בגלל הדמיון בצורת הפרי והאמונה שהפרי מעניק סגולות מיניות. בספרדית קוראים לפרי, aguacate, אך ברוב השפות לפרי קוראים אבוקדו.

עץ אבוקדו - נתונים
 
·    פריחה: עץ ירוק עד בכל עונות השנה
·    מראה: עץ רחב המתמר עד לגובה 8 מ' ויותר, בעל עלים צרים ופירות גדולים.
·    נועד כעץ פרי טעים ובריא, המניב פרי עשיר בויטמינים ושומן בלתי רווי המטיב עם בעיות כולסטרול וכעץ נוי ירוק ויפה.
·    עונת הבשלה: בחודשים דצמבר עד מרץ
·    צריכת מים: ממוצעת עד גבוהה.
·    אקלים: מתאים לגידול במרבית אזורי ישראל.

פרי האבוקדו
פרי עץ האבוקדו ידוע בטעמו הטוב ובסגולותיו הרפואיות למערכות גוף האדם בזכות היותו עשיר בשומן, חלבונים וויטמינים. לפיכך, ניתן למצוא אותו במגוון צורות מאכל ובמוצרי מזון רבים, כגון כריכי אבוקדו, מאכלים ביתיים, סלטי אבוקדו ועוד. כמו כן, בזכות אחוזי שומן גבוהים הינו משמש כרכיב שכיח בתעשיית תכשירי הקוסמטיקה ובהם: שמני מרפא, משחות, קרמים לגוף ולפנים, סבונים לגוף ושיער ותכשירי טיפוח אחרים. עטיפת הפרי, קרי קליפתו, הינה בגוון ירוק כהה ובשרנית ונהוג לאכול את האבוקדו חי כאשר הוא בשל ורך. יש לציין כי ישנם אנשים הרגישים לאכילת פרי האבוקדו.
פריחת האבוקדו מתחילה ללבלב בעונת האביב ופרותיו מבשילים בעונת החורף, כאשר במקרה זה ההבשלה אינה עד תומה: חובה לקטוף את האבוקדו ורק לאחר מכן הוא יגיע לשיא בשלותו ויהיה מוכן למאכל. ההמלצה להבשלה איכותית הינה לעטוף את הפרי בנייר / עיתון ולאכסנו למשך כיומיים במקום מוצל וחם (כגון ארון מטבח), או לצד בננות או תפוחים, פירות הידועים כמפרישים חומר המאיץ את תהליך ההבשלה של הפרי, כאשר בעונת הקיץ ההבשלה תהיה מהירה יותר). לאחר פתיחת פרי האבוקדו - הוא אינו נשמר, גם לא בקירור, ומקבל גוון שחור. חשוב להדגיש כי כל עוד פרי האבוקדו לא יקטף - אזי יעלו בו אחוזי השומן, ומומלץ לקטוף כאשר הינו בגבול 9% שומן.
 
פרחי עץ האבוקדו
פרחי עץ אבוקדו הינם דו מיניים, כלומר בפרח האבוקדו קיימים האיבר הנקבי והאיבר הזכרי, כאשר כל אחד מהם מבשיל בזמן אחר ולפיכך, העץ אינו מסוגל לבצע אבקה עצמית.
לאו זאת, בעלי מטעי אבוקדו נעזרים בדבורים על מנת לבצע את תהליך הפריית העץ.

ישראל ואבוקדו
במדינת ישראל הקטנה, בעלת אקלים ים תיכוני מובהק, ניתן למצוא מס' זני עץ אבוקדו הגדלים באזורים שונים המאופיינים בסוגי קרקעות שונות ובהם:
·    אבוקדו אטינגר - פרי גדול המאופיין בקליפה חלקה ומבריקה.
·    אבוקדו פוארטה - פרי אמצע העונה, המאופיין בחספוס וצורת אגס.
·    אבוקדו האס – פרי מחצית השנייה של העונה, מאופיין בטעם אגוז וקליפה מחוספסת. פרי זה משחיר עם הבשלתו
·    אבוקדו פינקרטון - פרי אמצע עונה, מאופיין בחספוס וגוון ירוק כהה.
·    אבוקדו גליל - פרי אמצע עונה, המאופיין בקליפה חלקה ומבריקה, צורה מוארכת וצרה. בשנים האחרונות יצאה המלצת מועצת הצמחים שלא לרכוש פרי זה.
·    אבוקדו נבאל וריד - פרי סוף עונה, צורתו עגולה וגדולה. ייחודו של הפרי הינו בעמידותו על העץ במהלך כל עונת הקיץ ואפילו עד חודש ספט'.
כמרבית פירות הארץ, גם פרי האבוקדו משמש חלק נכבד במערך היצוא של ישראל, שני בחשיבותו לאחר יצוא משפחת פרי ההדר.

משתלת ירוק עץ השדה
משתלת ירוק עץ השדה מתמחה בהעתקת עצים בוגרים וגידול עצים במיכלים ובאדמה המשתרעת על כ-30 דונם ובכלל זה גידול והעתקת עצי אבוקדו מזנים שונים. המשתלה מעמידה לרשות לקוחותיה שירותי ייעוץ ותכנון גינות מעוצבות, יעוץ בתחזוקת עצים בוגרים והתאקלמותם במקומם החדש, במטרה ליעל את כל תהליך פיתוח הגינה, בהתאם לחלומכם ולשביעות רצונכם.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת.

[ חזרה ]
כתובתינו: מושב אלישמע, משק 76 (בכניסה למושב) | כביש 40,בין פתח תקווה לכפר סבא | טלפונים: 0505-362732 - חיים |  0528-742266 - דן
נקסט מדיה - בניית אתרים לעסקים